CímlapFórumKérdések és hozzászólásokÉrtékelések
Keresés
A könyv terjedelme kb. 1 000 oldal, könyvesbolti ára 15 000 Ft, a kiadói internetes ár 13 500 Ft (-10%), HVG-klubkártyával pedig 10 500 Ft (-30%)...

megrendelés

A könyv egyetemi oktatók és multinacionális cégeknél gyakorlatot szerző szakemberek együttműködése révén jött létre, akiknek munkája az első olyan Magyarországon megjelent komplex írás, amely az offshore-céges megoldásoknak nem a vélt előnyeit, hanem - épp ellenkezőleg - használatuk valós veszélyeit, sőt az ilyen cégek használatának teljes illegalitását mutatja be.

Mindezt teszi a fejlett OECD-s, ill. Európai Uniós országok gyakorlatát bemutatva, beleértve adóhivatali eljárásukat és bírósági ítélkezésüket is, melyekkel az offshore-ozás gyakorlatát megszüntetésre ítélték.

Mivel az ezen eljárásokat megalapozó OECD-s adójog Magyarországon is régóta be van építve a jogrendszerbe, így igen rövid időn belül a magyar hatóságok is eszerint kell, hogy eljárjanak - kötelezően figyelemebevéve például az Európai Közösség Bíróságának vonatkozó ítéleteit. S mivel az offshore-cég az adócsalás bűncselekményét elleplező, majd ezen vagyont már legálisnak láttató befektetői/felhasználói szerepben jelenik meg a gazdaságban, így a pénzmosást is megvalósítják vele tulajdonosai/irányítói.

S mivel ebben - a legtöbbször felbújtóként/bűnsegédként segítséget nyújtó bejegyzők, ügyvédek, privátbankárok miatt - a bűnszervezetben elkövetett adócsalás és pénzmosás is elkövetésre kerül, így ez halmazatban akár 16 év büntetési tételt is eredményezhet, már 50 millió Ft elkövetési érték esetén is. Igaz, ezt ma még a hatóságok nem így látják és ezért nem is alkalmazzák. Ám hogy ez miért nem marad így tovább, azt a könyvből részleteiben is megismerheti az Olvasó, mégpedig közérthető módon.

Mindezek miatt a könyv "kötelező olvasmány" minden offshore-cég tulajdonosnak, de a bankalkalmazottaknak, ügyvédeknek vagy más szakembereknek is, akik ilyen céggel, vagy annak tulajdonosával ügyfél-kapcsolatba kerültek, vagy olyan munkakörben dolgoznak, ahol a pénzmosásellenes jogszabályok szerint a pénzmosás gyanúját jelenteniük kellene. Sajnos azok is igen kellemetlen helyzetben vannak, akik üzleti partnereiktől elfogadtak valaha offshore-céges számlát, vagy ilyen céggel bármilyen szerződést kötöttek.

Ugyanakkor könyvünk megoldást is javasol mindezen súlyos fenyegetettséggel szembesülni kénytelen szereplő számára, amelyet remélhetőleg a legtöbben meg is fogadnak. Ellenkező esetben kénytelenek lesznek a fenti következményekkel is szembesülni, hiszen - a G20-ak szándékai szerint - három éven belül a világ minden országa kiadja az offshore-cég tulajdonosának adatait - beleértve bankszámláját is -, mégpedig az APEH kérése nélkül, automatikusan, sőt akár visszamenőleges hatállyal is...